Для чого потрібно облаштовувати велопарковку?

Для чого потрібно облаштовувати велопарковку?

    Сьогодні десятки тисяч жителів Києва використовують велосипед для повсякденних поїздок. Велосипед як вид транспорту має низку переваг: швидкий, дешевий, надійний і простий в експлуатації, а також зміцнює здоров'я, ніколи не варто в заторах і не створює їх іншим. Ці та інші переваги цього транспорту щорічно привертають до нього тисячі нових прихильників. Так, КМДА виступила з амбітною програмою: у 2025 році 10% поїздок по Києву повинні відбуватися на велосипедах. Тут саме час запитати: поїздок - куди? На велосипедах їздять на роботу і навчання, за покупками, у справах, в гості. Але, досягнувши мети поїздки, велосипед потрібно залишити і бажано потім знайти на тому ж місці в цілості й схоронності.

    Велосипед - не автомобіль, його не можна замкнути, щоб його не вкрали. Велосипед можна тільки прикріпити замком до нерухомого предмету. Велосипедна парковка і є спеціально призначеним для цього предметом. Якщо велопарковки немає, то велосипедистам доводиться прикріплювати свій велосипед до будь-якого більш-менш придатному предмету: стовпа, дереву, огорожі. Це незручно як для самого велосипедиста, так і для оточуючих і не може забезпечити необхідний рівень безпеки. А найчастіше відповідного предмета взагалі немає поблизу.

    5 причин щоб встановити велопарковку біля магазину, супермаркету, відділення банку, кафе, бару, спорт клубу, перукарні або іншого підприємства з обслуговування відвідувачів:

 1. Лояльність клієнтів. Якщо біля вашого закладу буде стояти зручна велопарковка, будьте впевнені: ваші клієнти, у яких є велосипед, будуть любити вас ще більше! А випадкові клієнти на велосипедах точно стануть постійними.
   
 2. Конкурентна перевага. Не сумнівайтеся: в радіусі 2 км від вашого закладу проживають сотні, тисячі велосипедистів. Коли вони побачать біля вашого підприємства велосипедну стоянку, то віддадуть перевагу саме вам. Навіть якщо до вас довше їхати, ніж до конкурента.
   
 3. Соціальна відповідальність. Наші міста переповнені сміттям і автомобілями. Обладнавши сучасну велостоянку, ви зможете з чистою совістю заявити всьому світу: «І я вніс свою лепту в чистоту нашого міста і в збереження Планети!».
   
 4. Можливість для маркетингу. Ви можете зробити з велопарковки ціле маркетингове подія. Запросити велосипедистів, місцеву пресу, влаштувати урочисте відкриття, поширити прес-реліз серед місцевих ЗМІ та на бізнес-порталах. Можете влаштувати якусь акцію для тих, хто приїде до вас на велосипеді в перші дні. Можливостей дуже багато - була б велостоянка!
   
 5. Buzz-ефект. Будьте впевнені, що навіть без додаткових зусиль сам факт устаткування велопарковки зробить ваш заклад відоміший, ніж воно було до того. Вдячні велосипедисти виставлять фотографії вашої стоянки на інтернет-форумах і в соціальних мережах, розкажуть друзям і знайомим. Про вас будуть говорити - і тільки хороші слова!

    Незалежно від відвідувачів, велопарковка потрібна співробітникам підприємства, учням навчальних закладів тощо Ось ще п'ять причин щоб встановити велопарковку для них:

 1. Менше запізнень. Транспортні затори в годину пік - це бич нашого міста. Уже всі знають: в київській пробці можна простояти і годину і два. Карати тих, хто запізнився підлеглих марно, вони не винні в перенасиченості міських доріг автомобілями. Більш того, несправедливі стягнення демотивують. Для велосипеда пробки не страшні. Неодноразові порівняльні випробування показали, що в годину пік велосипедист по міських вулицях пересувається швидше автомобіля або будь-якого іншого громадського транспорту і що найголовніше, з постійною швидкістю, тобто приїжджати вчасно для велосипедиста - не везіння, а норма.
   
 2. Підіймає тонус. Поїздка на велосипеді менш втомлює, ніж в задушливій маршрутці, переповненому метро або в пробках на власному автомобілі. Навпаки, свіже повітря, помірне фізичне навантаження і відчуття швидкості викликають прилив сил і проганяють залишки сну. Ваші співробітники будуть приїжджати на роботу бадьорими і готовими до трудових подвигів.
   
 3. Менше лікарняних. Їзда на велосипеді зміцнює здоров'я. Доведено, що велосипед зміцнює серце і легені, мускулатуру, нервову систему, імунітет, допомагає скидати зайву вагу. Велосипедисти довше живуть і довше зберігають працездатність. Заохочуючи своїх співробітників їздити на велосипеді, ви зменшуєте свої втрати в зв'язку з їх недугами.
   
 4. На велосипеді - по роботі. Далеко не всяке підприємство розташоване компактно, щоб і офіс, і склад і виробничі цехи були в одному місці. Найчастіше буває, що вони розкидані по околицях. Значить, частина ваших співробітників змушена регулярно витрачати робочий час, переміщаючись між цими об'єктами. Прямий інтерес адміністрації в тому, щоб ці поїздки були оперативними. Велосипед може виявитися хорошим виходом з положення.
   
 5. Реклама на ринку праці. Ринок праці - це теж ринок і хороша репутація на ньому теж дорогого коштує. Проявляючи турботу про своїх підлеглих, про їх побут на робочому місці, про зручність поїздок на роботу, ви залучаєте до себе тлумачних співробітників більш, ніж просто підвищуючи їм платню. Пожертвувавши всього одним автомобільним паркоместом на стоянці підприємства, ви зможете забезпечити велосипедної паркуванням відразу десятьох колег. А створивши хороші умови для велосипедистів ви можете виграти щорічних конкурс «Велоработодатель року» від ГО «Асоціація велосипедистів Києва», а це вже реклама по телебаченню.

    Асоціація велосипедистів Києва підтримує проект «Велосипедна карта Києва», на якій зазначаються всі комерційні підприємства, що орієнтуються на обслуговування велосипедистів. Вам потрібно просто поставити біля входу велосипедну парковку, і ви отримаєте право рекламувати свій бізнес як дружній для велосипедистів (bicycle friendly), розмістити на дверях і рекламних матеріалах відповідний логотип. Велопарковка сама по собі може служити рекламою вашого підприємства і прикрасою навколишнього простору. Ви можете замовити брендування наявних моделей за допомогою наклейок і лазерного різання, так і виготовлення велосипедних парковок оригінальних конструкцій за вашими ескізами.

9567